Blood Brothers
Inne
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj139
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen miesiąc3114
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc5101
Szukajka

Iron Maiden w grach

W tej częsci witryny poznamy wszelkie gry związane z IM jakie udało mi się odkryć. A więc do dzieła!

  • Pierwsza i najważniejsza gra, to ta oficjalna - nazywa się Ed Hunter. Została zrobiona przez firmę Synthetic Dimension i wydana w 1999 roku. Nad projektem czówał Blaze, ale po jego wydaleniu z zespołu trzeba było od nowa zaczynać projekcję okładki i tworzyć zdjęcia. Można w nią pograć zarówno na PC jak i PSX. Muzyka to wybrane przez fanów najlepsze kawałki Ironów. A sama gra? Nie należy spodziewać się niczego rewelacyjnego, choć jak na tamtejsze lata ma całkiem dobrą grafikę. Klimat jest osadzony w okładkach do albumów IM. Gracz ma celownik, którym celuje do coraz mądrzejszych przeciwników :) W pudełku z grą znaleźć można m.in. trzy płyty o takiej zawartości:

CD 1 :

1. Iron Maiden (live) (Harris)
2. The Trooper (Harris)
3. The Number Of The Beast (Harris)
4. Wrathchild (Harris)
5. Futureal (Harris/Bayley)
6. Fear Of The Dark (Harris)
7. Be Quick Or Be Dead (Dickinson/Gers)
8. 2 Minutes To Midnight (Smith/Dickinson)
9. Man On The Edge (Bayley/Gers)
10. Aces High (Harris)
11. The Evil That Men Do (Smith/Dickinson/Harris)
12. Wasted Years (Smith)
13. Powerslave (Dickinson)
14. Hallowed Be Thy Name (Harris)
15.Wrathchild (Harris)

CD 2 :

1. Run To The Hills (Harris)
2. The Clansman (Harris)
3. Phantom Of The Opera (Harris)
4. Killers (Harris)
5. Stranger In A Strange Land (Smith)
6. Tailgunner (Harris/Dickinson)
+ instalator gry

CD 3 :

Ed Hunter - płyta z grą

  • Następną grą jaką tu opiszę jest Aces High. Zaprawdę fajna to, nieoficjalna, darmowa gra w kórej zabawa polega na zestrzeliwaniu wrogich samolotów, za co dostaje się punkty (w zależności od trafinego modelu). Gdy robi się naprawdę gorąco możemy wezwać Ironów (trzy razy), a wtedy na ekranie pojawia się zespół i pomaga nam zestrzelić wroga. Bonusowo można dostać osiem różnych broni, całkiem efektywnych, np. można strzelać mózgami (Piece Of Mind), lub płodami (Seventh Son Of A Seventh Son). Gierka całkiem sympatyczna, wydana w 1994 roku przez Europress Software a napisana przez gościa o nazwisku Alan C. Boyle. Polecam wszystkim.

acesh.jpg (16511 bytes)

  • Kontynuując serię gier darmowych przedstawiam: The Trooper. Gracz wciela się w tytułowego żołnierza na koniu i wymierza sprawiedliwość, a raczej wyrzyna wszystko w pień :) Tak jak w poprzedniej grze, kawiszologia jest zupełnie prosta, tytaj ogranicza się do trzymania dwóch lub trzech klawiszy i tak jak poprzednio, nie potrzebujemy w niej myszki. Pierwszy poziom jest dość prosty, ale następne to koszmar dla początkującego. Ukończenie gry to nagroda dla bardzo wytrwałych. Przeciwnicy mają kilka rodzajów broni, ale żeby nie było tak źle, gracz też ma coś dla siebie. Są to takie bonusy jak życie, zbroja czy też właśnie inna broń. Autorem jest nijaki Cavader.

trooper.jpg (12511 bytes)

  • Dalej. W sieci można znaleść następną, ciekawą grę. Hooks, bo o niej mowa, powstało w oparciu o grę "Spear Of Destiny" firmy id Software. Jest to właściwie mod napisany przez Simona Kofoda. Jest dostępna od 2000 roku. W grze chodzi o zabijanie przeciwników, jak w każdym FPS-ie. Dla zwykłego oka gra różni się od oryginału czcionką i obrazkami na ścianach, takimi ja poniżej:

hooks.jpg (11172 bytes)

  • Wracam teraz do gier komercyjnych. W grze GTA: Vice City włączając radio na stacji 'V Rock', naszych uszu dosięgnie utwór '2 Minutes To Midnight', a dojerzdżając do sklepu muzycznego, w jego witrynie znajduje się plakat z Eddim (fuzja plakatów 'Fear Of The Dark' i 'A Real Live Dead One'). W grze jest też bilbord leklamujący zespół Love Fist ale nie znalazłem - nie jestem fanem tej głupiej gry :)

fearlive.jpg (21912 bytes)

  • A teraz coś, z czego jestem dumny: Tony Hawk's Pro Skater 4. Ta gra sprawiła mi niesamowitą przyjemność. Mam tu na myśli postać którą gramy i co możemy w grze znaleźć. Na początek można usłyszeć utwór Ironów 'The Number Of The Beast'. Zasad tej gry nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, ale powiem tyle: po uzbieraniu sporej sumy dolarów, można sobie kupić dodatkową postać, którą jest właśnie Eddie. Czy to nie wspaniałe? Nawet notka mówiąca coś o postaci, ma prawdziwe informacje. Dodatkowo w sklepie, można sobie wybrać deski, jakimi chcemy jeździć - jakie, obejrzyj obrazki. Jedna z map w grze to Londyn. Ze względu, że tam byłem, w grze od razu poznałem lokację, nie jest zbyt duża, ale sentyment wzbudziła. Zawsze będę to pamiętał. Na zdjęciu widać National Gallery przy Trafalgar Square, charakteryzujący się tymi dwoma fontannami. Ja, tzn. Eddie stoi na Nelson's Column (Kolumna Nelsona). Realistyka tej lokacji jest powalająca, mimo faktu, że obiekty nie są w sobie właściwych miejscach. Następnie jedną z misji w wesołym miasteczku jest zrobienie sobie zdjęć przy ustawionych postaciach. Zabawny efekt jaki z tego powstał można oglądać poniżej. I jeszcze jedno. Bardzo fajnym efektem jest to, że grając np. Tony Hawkiem postacie w grze wołają do nas "Hey, Tony!", a gdy gramy Edwardem - wołają "Hey, Eddie!". To całkiem przyjemne.

eddie.jpg (60053 bytes) eddie1.jpg (41465 bytes) deski.jpg (75521 bytes) london.jpg (47486 bytes) fotka1.jpg (23290 bytes) fotka2.jpg (15828 bytes) fotka3.jpg (16633 bytes) fotka4.jpg (22499 bytes) fotka5.jpg (22002 bytes) fotka6.jpg (31323 bytes)

  • W grze BloodRayne, na jednym z ostatnich poziomów, w jednym z budynków stoi fajne narzędzie :) Niestety nie mam screena, ale chodzi o takie coś jak na obrazku poniżej. Myślę, że wszyscy wiedzą o co mi chodzi.

torture.jpg (7471 bytes)

Jeśli ktoś zauważył w jakiejś grze motyw związany z Iron Maiden to niech pokaże chęć współpracy i napisze do mnie. Wszystkie informacje zostaną sprawdzone i podane w tym dziale. Naprawdę zachęcam!

 
The Book Of Souls

Uwaga - wymagana jest instalacja Adobe Flash Player!

Iron Maiden Quiz
Speed Of Light
Najbliższe koncerty

Blaze Bayley

04.05.2017 - Wrocław,
                    Liverpool Klub

05.05.2017 - Tychy, Underground
06.05.2017 - Stalowa Wola,
                    Labyrinth Club

07.05.2017 - Olsztyn, Andergrant

Blood Brothers

19.05.2017 - Białystok, Klub Zmiana Klimatu