Blood Brothers
Inne
Statystyki
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj133
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen miesiąc3108
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc5101
Szukajka

Jesteśmy muzykami, nie politykami

Po pierwszym koncercie Iron Maiden w roku 2007 w Dubaju, na DEsert Rock Festival, w Internecie pojawił się wywiad, który udało mi się szczęśliwie przeczytać i dla was streścić:

Iron Maiden istnieje już ponad 30 lat. W jednym z ostatnich wywiadów Steve Harris powiedział, że "wszyscy kochają się trochę za bardzo", co ułatwia im tworzenie nowych utworów. Ich inspiracją są filmy, podróże i ludzie których codziennie spotykają.
Gdy zapytano Bruce'a oraz Nicko o ich miłość do latania, Dickinson odpowiedział: "Wszystko kiedyś musi spaść na ziemię. Jeszcze nie wynaleziono samolotu, który by nie spadł". Żartuje, że tylko w ten sposób jego żona może go namówić żeby nosił porządną bieliznę:) (w razie gdyby spadł i go znaleźli - przyp. tłumacza).

Nicko zapytany o to, co przychodzi mu łatwiej - granie na perkusji czy latanie, żartuje odpowiadając, że "obie czynności na przemian. Jest czas w którym mówię do zestawu perkusji, a innym razem kiedy jestem sam mówię do samolotu".
Pytani o jakiś szczególny powód poza tournee dla którego chcą zostać w Indiach dłużej, Bruce mówi: "chcemy aby Eddie wystąpił w jednej z produkcji filmowych Bollywood".

Na pytanie o takie nu-metalowe zespoły jak System Of A Down oraz Linkin Park i tym podobne, Adrian Smith mówi: "istnieje bardzo dużo różnych zespołów muzycznych i bardzo dobrze się dzieje, że można je zobaczyć na koncertach". Drugi gitarzysta - Dave Murray, twierdzi, że Żelazna Dziewica brzmi na swój unikalny sposób od kiedy pojawiła się na scenie heavy metalowej i dobrze się dzieje kiedy zespół poprzez swoje utwory rozpoznawany jest przez fanów.

Na koniec, zapytani o to jak się czują grając na Desert Rock Festival w kraju który bardziej jest znany z ropy naftowej niż sceny muzycznej, Bruce Dickinson już zupełnie poważnie wyjaśnia: "Jesteśmy muzykami, nie politykami. Jesteśmy tu dla naszych fanów i naprawdę czekamy na nasze następne koncerty". Myślę, że to ostatnie zdanie wypowiedziane w tym krótkim i zabawnym wywiadzie, jest bardzo mądre, i szkoda że niektórzy nie dostrzegają świata tak jak muzycy Iron Maiden.

Na koniec zamieszczam zdjęcie artykułu o tym koncercie, które zostało umieszczone na oficjalnej stronie zespołu.

desert_rock_review.jpg (250709 bytes)

 
The Book Of Souls

Uwaga - wymagana jest instalacja Adobe Flash Player!

Iron Maiden Quiz
Speed Of Light
Najbliższe koncerty

Blaze Bayley

04.05.2017 - Wrocław,
                    Liverpool Klub

05.05.2017 - Tychy, Underground
06.05.2017 - Stalowa Wola,
                    Labyrinth Club

07.05.2017 - Olsztyn, Andergrant

Blood Brothers

19.05.2017 - Białystok, Klub Zmiana Klimatu